Z życia klas 2

Klasa IIc w Fabryce Bombek w Miechowie

W dniu 23.11.uczniowie z klasy IIc pojechali na wycieczkę do Fabryki Bombek „DECORA”  w Miechowie, która zajmuje się produkowaniem ozdób choinkowych. Uczestniczyliśmy tam w warsztatach plastycznych.

Zajęcia warsztatowe  zostały połączone ze zwiedzaniem zakładu, w którym wszystkie szklane ozdoby świąteczne są wykonywane  i ozdabiane ręcznie. I nie jest to wcale łatwa praca. Poznaliśmy proces powstawania ozdób choinkowych, od projektowania, formowania, srebrzenia i misternego ozdabiania aż do specjalistycznego pakowania.

Swoje bombki wykonywaliśmy pod czujnym okiem pracowników zakładu. Na pewno będą ozdobą tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. Takie malowanie własnej bombki było dla nas fascynujące! Podczas tej pracy świetnie się również bawiliśmy! Niektórzy z nas zakupili jeszcze różne ozdoby choinkowe, powstałe w fabryce, dostępne w sklepiku.

Wszyscy wróciliśmy zadowoleni, obciążeni pudełkami z bombkami i obsypani brokatem!