Z życia klas 2

"Pora na pomidora" w IIc

W dniu 5.11. uczniowie z klasy IIc wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Pora na Pomidora”, który promuje zdrowe odżywianie się.

Dziewczynki z naszej klasy: Agata Łukawska, Zuzia Gil, Nadia Koralewska i Maja Gajek przygotowały atrakcyjne hasła, a Hania Marcinkowska i Piotr Janik wykonali oryginalny plakat. Każdy z nas zaprojektował dla siebie strój: wybrany owoc lub warzywo. Przynieśliśmy również owoce, warzywa i przetwory na wystawę. Potem, podczas warsztatów kulinarnych przygotowaliśmy „śmieszne jeżyki i stonogi” oczywiście z polskich z owoców i warzyw.

Punktem kulminacyjnym było spotkanie wszystkich klas O – III na wspólnej zabawie. Podczas imprezy Nina Golda przekazała „meldunek” Pani Dyrektor o wykonaniu wszystkich zadań projektu. A potem było wesoło i kolorowo!

Śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy; obejrzeliśmy też wystawę plakatów, warzyw, owoców i przetworów. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na „najsmaczniejszą” część imprezy! Z wielkim apetytem „zajadaliśmy” różne smakowitości przygotowane przez dzieci: soki, surówki, sałatki, kanapki i ciekawe postaci z warzyw i owoców.

Ten dzień dostarczył nam wiele „zdrowych” wrażeń i emocji! Na pewno będziemy pamiętać o prawidłowym odżywianiu się i aktywnym trybie życia.