Z życia klas 2

100. rocznica Odzyskania Niepodległości w klasach 0-3

W tym roku obchodzimy 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości. To niecodzienny jubileusz. Co rok obchodzimy to święto, ale w tym roku staraliśmy się, by obchody były piękniejsze i trwały dłużej niż zwykle. We wrześniu klasy 0-3 uczestniczyły w warsztatach patriotycznych, które odbywały się w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej.

Podczas warsztatów poznawaliśmy historię Polski, rozmawialiśmy o symbolach narodowych, poznawaliśmy sylwetki Polaków, którym zawdzięczamy wolność, zwiedzaliśmy muzeum historyczne.  W październiku byliśmy na przedstawieniu teatralnym „Gniazdo”. Spektakl był oparty na kilku legendach związanych z powstaniem państwa polskiego. Przygotowywaliśmy się również to tego święta  - wspólnie z rodzicami podczas warsztatów plastycznych wykonaliśmy elementy dekoracji. Najmłodsi wyklejali przestrzenną flagę Polski, a starsi uczniowie modelowali z papieru kwiaty biało - czerwone.  Rodzice i dzieci z wielkim zapałem przygotowywali dekoracje, by szkoła wyglądała pięknie i odświętnie.  13 listopada spotkaliśmy się na apelu, podczas którego śpiewaliśmy piosenki o Polsce. Wspólnie wykonaliśmy piosenkę „Historia Polski”, a następnie każda grupa wiekowa prezentowała przygotowaną piosenkę. Po wspólnym śpiewaniu ruszyliśmy w pochodzie wokół osiedla, by wszystkim oznajmić, że kochamy naszą Ojczyznę i  cieszymy się z wolności. Na zakończenie marszu  odśpiewaliśmy hymn państwowy. 14. listopada uczestniczyliśmy w apelu przygotowanym przez klasę 2b. Koledzy podczas inscenizacji przypomnieli historię Polski związaną z drogą naszej ojczyzny do niepodległości. Wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. W każdej klasie odbyły się lekcje historyczne, by  wszyscy wiedzieli, jak ważna jest to data i wspólne świętowanie.