Z życia klas 2

Apel klasy 2a – Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo?

Tradycją naszej szkoły są apele tematyczne. Nasza klasa  w tym roku rozpoczyna klasowe prezentacje. Przygotowaliśmy apel na temat zasad bezpieczeństwa w szkole, w domu, podczas zabaw i  na drodze. Wszyscy uczniowie wcielili się w postacie z bajek, by w inny sposób przekazać ważne dla wszystkich przestrogi związane z własnym bezpieczeństwem.

W inscenizacji wystąpił Czerwony Kapturek, który bardzo ufnie nawiązał znajomość z podstępnym wilkiem, ale pamiętał o przestrogach swojej mamy i wilkowi nie udało się zdobyć adresu babci.  Jaś i Małgosia, zgubili się w ciemnym lesie. Ci bohaterowie przypomnieli nam zasadę, by nigdy nie oddalać się od rodziców, wychowawcy i zawsze mówić dorosłym, gdzie jesteśmy i kiedy wrócimy do domu . Królewna Śnieżka przyjęła zatrute jabłko od Czarownicy, ale na czas przybyły motyle, które ją ostrzegły i nauczyłyby, że nie wolno przyjmować niczego od nieznajomych. Wszystkie postacie miały swoje przesłanie. Mamy nadzieję, że nasze przedstawienie przyczyni się do dbałości naszych kolegów i koleżanki o własne bezpieczeństwo, rozsądek podczas zabawy i ostrożność w nawiązywaniu znajomości.