Z życia klas 2

Klasa 2 c i 3 d na Zielonej Szkole w Janowie Lubelskim.

W dniach 12-14 czerwca uczniowie byli na Zielonej Szkole w Janowie Lubelskim.
Uczniowie mieli okazję poznać walory turystyczno – przyrodnicze Janowa Lubelskiego.

Pierwszego dnia zapoznaliśmy się z terenami wokół ośrodka, byliśmy m. in. nad Zalewem Janowskim. Po południu wiele emocji dostarczyło dzieciom przejście przez park linowy.

Wieczorem czekała już kolejna atrakcja - dyskoteka, na której dzieci bawiły się doskonale. Następny dzień był pełen atrakcji. Dzień rozpoczęliśmy od przejażdżki specjalną kolejką przez Lasy Janowskie do ostoi koników biłgorajskich żyjących w naturalnym środowisku, potomków dawnego tarpana. W samym środku Lasów Lubelskich odwiedziliśmy piękny kościół św. Wojciecha. W rezerwacie  „Porytowe Wzgórze” obejrzeliśmy miejsce największej bitwy partyzanckiej z okresu II wojny światowej.  Po obiedzie zwiedziliśmy wystawę przyrodniczą w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Janowie Lubelskim. Potem odbyła się największa atrakcja, czyli emocjonująca wyprawa samochodami terenowymi po leśnych drogach. Dzień zakończyliśmy podchodami oraz wspólnym ogniskiem.

Ostatniego dnia odwiedziliśmy garncarza i poznaliśmy jego pracę. Dzieci miały możliwość samodzielnie wykonać gliniane naczynia, okazało się, że praca garncarza wcale nie jest łatwa. Nasz pobyt zakończyła wizyta w centrum Janowa Lubelskiego.

Były to wspaniałe dni spędzone wśród natury. Dzieci wiele się dowiedziały, a przy okazji świetnie się bawiły. Zapewne będą mieli co wspominać.