Z życia klas 2

Podróż na… Antarktydę!

Uczniowie klasy 2 c razem z bohaterami książki „Zaczarowana zagroda” wybrali się w podróż na Antarktydę. Była to podróż niezwykła… w  wyobraźni.

Poznali oni najzimniejsze miejsca na Ziemi, dowiedzieli się wielu informacji na temat ludzi, którzy tam przebywają, fauny i flory na obszarach podbiegunowych.  Dzieci zwróciły szczególną uwagę na mieszkańców Antarktydy – pingwiny. Dzięki uprzejmości kolegi z klasy 3 b, dzieci poznały wiele ciekawostek na temat życia i wyglądu tych ptaków. Piotruś Toborek jest wielbicielem ptaków – wie o nich prawie wszystko, dlatego został zaproszony na jedną z lekcji i opowiedział dzieciom najciekawsze informacje na temat różnych gatunków pingwinów.

Na zakończenie przygody z twórczością A. i Cz. Centkiewiczów dzieci stworzyły w klasie własną Antarktydę i wykonały plastelinowe pingwiny, morsy i ryby.