Z życia klas 2

Klasa 2 c gościem w Bibliotece Miejskiej.

Klasa 2 c po raz kolejny gościła w Bibliotece Miejskiej. Tym razem uczniowie nie byli tam sami… Panie bibliotekarki zaprosiły również innych gości - pracowników Wodociągów Kieleckich.

Zaproszeni goście z Wodociągów Kieleckich promowali akcję „PIJ WODĘ Z KRANU”. To oni uświadomili nam, jak ważny dla każdego człowieka jest wapń. Okazało się, że nasza kielecka woda jest bardzo czyta i bogata w wapń, dzięki temu bez żadnych obaw każdy z nas może ją pić!

Pani pracująca w laboratorium przeprowadziła wiele doświadczeń związanych z wodą i nie tylko… Dzieci zobaczyły jak woda zmienia kolor, jak sprawdzić czy atrament jest prawdziwy, jak napełnić balon powietrzem – bez dmuchania, a nawet jak stworzyć pastę do zębów dla słoni! To było bardzo ciekawe!

Na koniec dzieci obejrzały film związany z wodą i Wodociągami Kieleckimi. Zostaliśmy również zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym „Woda – składnikiem życia”.