Szkoła promująca zdrowie - atmosfera

Śladami bobaterów "Kamieni na szaniec"

4 kwietnia 2016 roku klasa II b wybrała się na wycieczkę do Warszawyzwiązaną z II wojną światową oraz lekturą ,,Kamienie na Szaniec". W stolicy uczniowie zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, byli na dawnym terenie getta warszawskiego oraz oddali hołd wszystkim tym, których upamiętnia Grób Nieznanego Żołnierza. Atrakcją dla wszystkich była także wizyta w Sejmie i Senacie RP.

Uczniowie zapalili znicze przy Pomniku Powstania Warszawskiego, zobaczyku jak wyglądało dawne więzienie Pawiak i byli na miejscu akcji pod Arsenałem. Końcowym punktem wycieczki był cmentarz na Powązkach. Odwiedziliśmy groby Zośki, Rudego, Alka, Kamila Krzysztofa Baczyńskiego, kwatery powstańcze i miejsce pochówku dowódców Armii Krajowej. Zapaliliśmy też znicze na grobie twórcy ,,Lokomotywy" - Juliana Tuwima. Wyjazd był bardzo udany, każdy uczeń wzbogacił swoją wiedzę wieloma ciekawostkami związanymi z II wojną światową i obejrzał Warszawę z trochę innego punktu widzenia.