Szkoła promująca zdrowie - atmosfera

Kim będę gdy dorosnę?

Okres między 19-23 października upłynął  w naszej szkole  pod hasłem „Tygodnia kariery zawodowej”. Świetlica chętnie przyłączyła się do akcji organizując szereg tematycznych zajęć. Mając świadomość, że wstępne preferencje zawodowe utrwalone we wczesnym etapie rozwoju mogą wpływać na rozwój zainteresowań oraz wybór dalszej drogi zawodowej dziecka, wychowawcy  świetlicy uczynii wszystko, by  wprowadzić  wychowanków w świat zawodów.

Pani Kasia poprowadziła blok zajęć obfitujących w gry, rebusy, zagadki, krzyżówki. Nie zabrakło też poezji, gdyż do analizy powędrował wiersz J. Tuwima „Wszyscy dla wszystkich”  ukazujący  pożyteczność wszelkich zawodów dla wspólnego dobra społecznego. Warsztaty zakończyła zabawa pantomimiczna „Jaki to zawód?” oraz praca plastyczna przedstawiająca wymarzone zawody uczniów. Należy tutaj wspomnieć, że większość dzieci pragnie iść w ślady swoich kochanych rodziców, zatem gratulacje dla Was, Nasi Drodzy Rodzice;)  W zajęciach ochoczo uczestniczyli uczniowie kl. IIIB oraz zerówki.