Szkoła promująca zdrowie - atmosfera

Święto Niepodległości w Gimnazjum - Gra Miejska

W dniach 12 i 13 listopada 2015 wszyscy uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w okolicznościowej Grze Miejskiej poświęconej tematyce odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uczniowie spotkali się na dziedzińcu Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, zostali podzieleni na grupy, otrzymali zadania do wykonania i wraz z opiekunami udali się do wyznaczonych punktów, by znaleźć tam odpowiedzi do pytań i rozwiązania do zagadek.

Liczyły się poprawne odpowiedzi i czas wykonania wszystkich zadań. Wytyczony przez OMPiO szlak „Ku Niepodległości” poprowadził naszych uczniów nie tylko po miejscach pamięci związanych z Józefem Piłsudskim.

Mogli oni również poznać inne niezwykle zasłużone postaci, dzięki którym żyjemy w niepodległej i wolnej Ojczyźnie. Wszyscy uczestnicy gry miejskiej otrzymali od OMPiO symboliczne nagrody.

Na zakończenie uczniowie poczęstowali się pieczoną na ruszcie kiełbaską, która po kilkugodzinnym spacerze po mieście smakowała przepysznie.

To była naprawdę fantastyczna lekcja historii!