Gimnazjum Nr 15

OFERTA SZKOŁY

Gimnazjum nr 15 z Oddziałami Integracyjnymi w Kielcach mieści się w budynku usytuowanym niedaleko rezerwatu Karczówka. Jest placówką bezpieczną i przyjazną dla młodzieży. W szkole pracuje doświadczona, wykwalifikowana i życzliwa kadra pedagogiczna, która troszczy się o ciepłą rodzinną  atmosferę i dba o magiczny klimat. Nasza placówka dysponuje obszerną bazą lokalową, wyposażoną w liczne pracownie przedmiotowe, m.in. informatyczne, chemiczne, biologiczne, historyczne, fizyczne, sale do zajęć multimedialnych, jak również pawilon sportowy  z salami gimnastycznymi, siłownią, strzelnicą oraz kompleksem boisk.

Atuty szkoły to m.in.:

- bezpieczeństwo

- mało liczne klasy

- praca na jednej zmianie (zajęcia w godzinach 8.00 – 15.10)

- sukcesy uczniów osiągane na miarę ich możliwości

- wysoki poziom nauczania

- rozwijanie zainteresowań uczniów

- aktywizowanie uczniów i wspólne wdrażanie ich propozycji

- przygotowanie uczniów do świadomego wyboru dalszej drogi kształcenia i wyboru zawodu

- gabinet pielęgniarki, gabinet stomatologiczny

- zajęcia specjalistyczne (logopedyczne, rewalidacyjne, korekcyjno-kompensacyjne,    terapii pedagogicznej, gimnastyki korekcyjnej)

-  włączanie rodziców do działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej    szkoły